• Pierwsze kroki
  • Małgorzata Zawadzka urodziła się w dniu 25 marca 1983 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat była żywiołowa i energetyczna. Już jako kilkuletnia dziewczynka miała kontakt ze sceną – występowała w grupie tanecznej i trenowała akrobatykę. W miarę dorastania, zaczęła trenować z grupą tańca nowoczesnego Volt, z którą zdobyła wielokrotnie Mistrzostwo Polski, a w 2001 roku również Mistrzostwo Europy. Umiejętności taneczne pozwoliły Małgosi na wzięcie udziału w nagraniach teledysków oraz wystąpienia na dorocznym festiwalu piosenki w Opolu.
  • Z czasem taniec przestał Małgosi wystarczać – postanowiła spróbować swoich sił w innych środkach artystycznego wyrazu. Już w szkole podstawowej wzięła udział w konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka, który w końcowym rozrachunku wygrała. W liceum natomiast Małgosia zaczęła występować w pierwszych projektach aktorskich – wtedy to zadebiutowała w serialu telewizyjnym Klasa na obcasach w reżyserii Małgorzaty Potockiej.
  • Wykształcenie
  • Prawdziwe aktorskie szlify Małgorzata zaczęła zdobywać od 2003 roku, kiedy to zdała egzaminy i została przyjęta na studia w Warszawskiej Akademii Teatralnej na wydziale Aktorstwa Dramatycznego. Opieka naukowa i artystyczna takich znakomitości jak Anna Seniuk, Zofia Kucówna, Zbigniew Zapasiewicz, Andrzej Łapicki czy Piotr Cieplak przyczyniła się do stworzenia przez Małgosię ciekawych postaciw w przedstawieniach dyplomowych kończących studia aktorskie. Występ Małgorzaty w przedstawieniach dyplomowych został skomentwany przez Agnieszkę Rataj w artykule w Życiu Warszawy, w którym stwierdziła o Małgorzacie – „(…)może już niedługo sporo zmienić w polskim teatrze (…)”.
  • Zwieńczeniem przygody Małgorzaty z Warszawską Akademią Teatralną była zakończona sukcesem obrona pracy magisterskiej dotyczącej komunikacji aktora z widzem poprzez umiejętne wykorzystanie ciszy. Małgorzata posiada tytuł magistra sztuki ze specjalnością aktor dramatyczny.
  • Zrealizowane projekty
  • W trakcie studiów w Warszawskiej Akademii Teatralnej Małgorzata zaczęła brać udział w projektach filmowych oraz teatralnych. Od drugiego roku studiów grała znaczącą rolę w produkowanym we Wrocławiu serialu Warto kochać. Wtedy też wystąpiła gościnnie w serialach Fala Zbrodni oraz Na dobre i na złe, a także zagrała niedużą rolę w filmie fabularnym Job, czyli ostatnia szara komórka w reżyserii Konrada Niewolskiego. Ostatnie produkcje telewizyjne, w których Małgorzata brała udział to seriale Klan i Pierwsza miłość.
  • Będąc na trzecim roku studiów Małgorzata została zaproszona do współpracy przez Teatr Polonia. Rola w spektaklu Lament na Placu Konstytucji spotkała się z przychylnym odzewem warszawiaków, którzy do dziś chętnie przychodzą na Plac Konstytucji oglądać ten spektakl. Obecnie Małgosia występuje również w warszawskim Teatrze Konsekwentnym w spektaklu Kochankowie z sąsiedztwa w reżyserii Adama Sajnuka, a także w Teatrze Powszechnym w Radomiu w sztuce Królowe Brytanii wyreżyserowanym przez Przemysława Wojcieszka.
  • Małgorzata zdobyła także doswiadczenie w pracy w radiu i dubbingu, dzięki czemu umie w bardzo wyrazisty sposób wykorzystywać swój głos. W 2008 roku współprowadziła autorską audycję radiową w Radiu PIN – Soundtrack Attack – poświęconą muzyce filmowej, zaś od 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Dotychczas brała udział w kilku słuchowiskach, m.in. w Osobliwej historia księcia Myszkina oraz Powołanie w reżyserii Henryk Rozena czy w Pętli czasu w reżyserii Janusza Kukuły.